Transfery

Marzenie Bayernu Monachium. Chcą obrońcę rywala

Bayern Monachium pomimo pozyskania kliku nowych graczy w letnim okienku transferowym potrzebuje wzmocnień. W szatni Bawarczyków trwa wymiana pokoleniowa, której celem jest zarówno odmłodzenie kadry, jak i włączenie się do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Mogłoby się wydawać, że po sprowadzeniu Benjamina Pavarda i Lucasa Hernandeza formacja obronna nie będzie wymagała wzmocnień. Jednak włodarze Bayernu Monachium poszukują następcy dla Jerome’a Boatenga, który najlepsze lata swojej gra ma już za sobą. Idealnym kandydatem do jego zastąpienia jest Dayot Upamecano, na którego właściciele Bayernu Monachium planują przeznaczyć 60 mln euro. Jednak wiele wskazuje, że marzenie o sprowadzeniu Francuza się nie spełni. Stoper reprezentuje barwy głównego rywala Bawarczyków do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Co więcej, RB Lipsk planuję stać się hegemonem niemieckiej ligi, więc nie będzie skłonny do oddawania swoich najlepszych zawodników rywalom zza miedzy. Mimo to władze Bayernu Monachium kładą na stole 60 mln euro, aby zrealizować marzenie o sprowadzeniu utalentowanego Francuza.

Marzenie o żelaznej defensywie

Według „France Football” Dayot Upamecano znalazł się w kręgu zainteresowania Bayernu Monachium. Bawarczycy spróbują go pozyskać już w letnim okienku transferowym. Niestety ta transakcja nie będzie należała do najłatwiejszych. Francuz jest filarem ligowego rywala Bayernu, który nie będzie skłonny oddać go w ręce Bawarczyków.

Co więcej, mistrzowie Niemiec nie są jedynym klubem, który przygląda się poczynaniom Dayota Upamecano. Francuza w swoim składzie widzą również Mikel Arteta oraz Jose Mourinho. Jednak najpoważniejszym kandydatem do pozyskania obrońcy RB Lipsk jest Bayern Monachium.

Młody defensor jest postrzegany przez włodarzy tego klubu jako naturalny następca Jerome’a Boatenga. Kontrakt Dayota Upamecano obowiązuje jeszcze przez 1,5 roku, jednak w umowie zawarta jest klauzula odejścia opiewająca na 60 mln euro. Właśnie z tego zapisu zamierzają skorzystać włodarze Bayernu Monachium.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *