Ekstraklasa

Zbigniew Boniek wypowiedział się o karach nałożonych na Legię Warszawa. Jak stwierdza prezes PZPN są one.. „absurdalne”

Legia Warszawa została w środę ukarana przez Komisję Ligi. Jak stwierdził prezes PZPN-u kary są „absurdalne”.

Stołeczny klub rozegrał w niedzielę mecz z ŁKS Łódź. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, co pozwoliło umocnić się na pozycji lidera warszawskiemu zespołowi. Jednak piłkarskie zmagania zostały przysłonięte przez kibiców gospodarzy.

Na stadionie przy Łazienkowskiej 3 znowu nie obyło się bez skandali. Na trybunach można było zauważyć między innymi transparenty w języku francuskim, które miały zniechęcić biznesmena z tego kraju (Gregoire Nitotowa) do inwestycji w Polonię Warszawa. Jednak to nie jedyny incydent kibice nie oszczędzili nawet młodego zawodnika Jakuba Kisiela, który w przeszłości reprezentował barwy Polonii.

Komisja nałożyła na wicemistrza Polski karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych, a wszystkie osoby znajdujące się na trybunie północnej zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz u siebie. Na tę sytuację zareagował Zbigniew Boniek, który tak skomentował karę dla Legii:

Na stadionie Legii w ostatnich 10 meczach wyzywano od k… każdego sędziego, policję, PZPN, wszystkich przeciwników i za to kary nie było. A za prześcieradło, które jest absolutnie haniebne, podkreślam – haniebne, z hasłem w języku francuskim, którego 99 procent ludzi nie rozumiało, posypały się kary. Czyli za francuskie hasła karzemy, a za powieszone haniebne hasła w języku polskim już nie – stwierdził podkreślając absurdalność kary.

Oczywiście klub złożył odwołanie do nałożonej kary. I w oświadczeniu pomeczowym zapewnił, że nałożył już cztery zakazy stadionowe i przekazał policji materiały wideo z monitoringu stadionowego.

Nie zgadzamy się z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami – napisał klub.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *