Bundesliga

Julian Nagelsmann wyjaśnia dlaczego nie przyjął oferty Realu Madryt. Mądra decyzja

Julian Nagelsmann w 2018 roku odrzucił ofertę objęcia stanowiska trenerskiego w Realu Madryt. Teraz przyznał dlaczego podjął taką decyzję.

Niemiec otrzymał ofertę z Santiago Bernabeu tuż po odejściu Zinedine’a Zidane’a w lecie 2018 roku. Galacticos święcili z Francuzem duże sukcesy, dlatego było to duże wyzwanie, któremu nie sprostał Julena Lopetegui.

Kiedy odbierasz telefon z Realu Madryt, to zaczynasz się zastanawiać nad taką propozycją. Na początku byłem zaskoczony. Po zastanowieniu uznałem jednak, że pójście tam nie jest dobrym pomysłem. Chce się nadal rozwijać. Gdy podpisujesz kontrakt z Realem, to nie masz na to czasu. Nie możesz się tam stać lepszym trenerem. Tam już musisz być najlepszy – wyjaśnił Nagelsmann.

W wielkim klubie kibice, media i działacze nie dadzą ci czasu, żeby zrobić postępy. Chcą widzieć zwycięstwa w każdym meczu, tytuły, wygrane w Lidze Mistrzów. Jeśli nie wygrywasz, to nie możesz powiedzieć: „Ale ja wciąż jestem młody, wciąż się rozwijam” – rozwinął trener RB Lipsk.

Julian Nagelsmann uznał, że objęcie Realu Madryt będzie ogromnym skokiem w jego karierze, więc zdecydował się odrzucić tę propozycję. Prawdopodobnie stwierdził, że jeszcze kiedyś będzie na to okazja. Ma przecież dopiero 33 lata.

W piłce trudno zaplanować karierę, bo zbyt wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Najważniejsze, żeby robić właściwe kroki. Właściwe, a nie największe. Real to jeden z największych kroków, jakie można wykonać. Pomyślałem: „Skończyłeś 31 lat, pójdziesz do Realu, a co potem?”. Druga sprawa: dla mnie bardzo ważny jest język. Lubię rozmawiać, jestem ekspresyjny w stosunku do piłkarzy. A hiszpańskiego jeszcze nie znam – dodał na koniec Nagelsmann.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *