Bundesliga Transfery

Hertha ma nowego trenera! Jego seria bez wygranej pozostawia wiele do życzenia…

Trenerską posadę w Hercie Berlin przejął Alexander Nouri. Niemiec nie może się jednak pochwalić dobrymi statystykami, bo drużyny prowadzone przez niego, nie wygrały w ostatnich 21 meczach.

Do niedawna, stołeczny zespół prowadził Jurgen Klinsmann. Wydawało się, ze to on będzie prowadził drużynę ku polepszeniu sytuacji w tabeli, ale niespodziewanie zrezygnował. Można go było widzieć choćby na zdjęciach z prezentacji Krzysztofa Piątka.

Po odejściu Klinsmann wytłumaczył, dlaczego nie chciał już kontynuować współpracy z działaczami Herthy.

Chodziło o brak jasnego podziału kompetencji. Dotyczyło to mojej osoby i Preetza. Nie byłem do tego przyzwyczajony, że dyrektor siedzi na ławce rezerwowych i wypowiada się na temat piłkarzy czy sędziów”. – mówił w rozmowie dla „Bild”.

Czy Nouri to odpowiedni kandydat?

Mimo, iż wspominało się o kandydaturach m.in. Niko Kovaca i Rogera Schmidta to drużynę objął dotychczasowy asystent trenera Klismanna – Alexander Nouri. Niemiec w swojej karierze prowadził już zarówno rezerwy, jak i pierwszą drużynę Werderu Brema, FC Ingolstadt oraz występujący w 4. lidze Oldenburg.

Niestety, nie ma on najlepszych statystyk. Nouri, jako pierwszy trener, nie wygrał żadnego spośród ostatnich 21 meczów. Ostatnie zwycięstwo, które odniósł to wygrana 2:0 jako trener Werderu Brema, przeciwko… Hercie Berlin. Problem w tym, że mecz odbył się 27 kwietnia 2017 roku, a później Nouri prowadził jeszcze FC Ingolstadt…

Jego średnia punktów z ośmiu meczów, w których prowadził Ingolstadt jest dramatyczna, bo wynosi zaledwie 0,38 punktu na mecz. W Bremie zagrzał miejsca na nieco dłużej, prowadząc zespół w 43 meczach, osiągając średnią punktową na poziomie 1,30, co też nie jest najlepszym wynikiem.

Okazja do przełamania niechlubnej serii już w sobotę o 15:30. Wtedy to Herthę podejmie SC Paderborn. „Die Knallhart” są w jeszcze gorszej sytuacji, bo okupują ostatnie miejsce w tabeli. Jeśli jednak zwyciężą to przy sprzyjających okolicznościach mogą wskoczyć na pozycję barażową. Dla Herthy nie będzie to więc spacerek, bo gospodarze na pewno są świadomi problemów, z którymi boryka się „Stara Dama”.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *