Premier League

Lutz Pfannenstiel: „Dla mnie Firmino jest MVP w Liverpoolu”

W opinii Lutza Pfannenstiela, dyrektora sportowego Fortuny Dusseldorf to Roberto Firmino jest najlepszym zawodnikiem w Liverpoolu.

To właśnie Lutz Pfannenstiel był odpowiedzialny za transfer Firmino do Hoffenheim. Niemiec uważnie go obserwował i analizował jego grę, kiedy ten występował jeszcze w rodzimym kraju. 46-latek wyjawił, jak wyglądały początki Brazylijczyka w Hoffenheim.

Firmino przyjechał do Hoffenheim, kiedy miał 19 lat. Był bardzo szczupłym chłopcem, nie znał języka niemieckiego. Pokazał jednak swój charakter. Pracował ciężej od innych zawodników, robiąc dodatkowe ćwiczenia i szybko się rozwijając.

Dyrektor sportowy Fortuny stwierdził także, że w drodze na szczyt Firmino ważne było jego pochodzenie. Ono mu pomogło być w miejscy, w którym obecnie się znajduje.

Połączył to, co najlepsze z piłki niemieckiej i brazylijskiej. Praca bez piłki, dyscyplina, latynoski entuzjazm. Stawał się coraz lepszy i było jasne, że w pewnym momencie trafi do wielkiego klubu.

Według Pfannenstiela nie Mohamed Salah, nie Sadio Mane, a właśnie Firmino jest największą wartością w drużynie Liverpoolu.

Wszyscy mówią o golach Sadio Mane i Mohameda Salaha, ale dla mnie Firmino jest MVP w Liverpoolu. Idealnie pasuje do tej drużyny, świetnie znajduje przestrzenie na boisku i pracuje w obronie.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *