Bundesliga

Juergen Klinsmann przedstawia powody odejścia z Herthy

Juergen Klinsmann wywołał medialną burzę, kiedy złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera Herthy Berlin. Obecność Niemca była już wcześniej kwestionowana przez futbolowych ekspertów, ponieważ pełnił on funkcję ławkowego celebryty. Nie był trenerem z krwi i kości, ponieważ spełniał raczej funkcję reprezentatywną. Media spekulowały, że po zakończeniu tegorocznych rozgrywek zastąpi go inny szkoleniowiec, który będzie w stanie spełnić oczekiwania władz klubu. Mimo to decyzja Juergena Klinsmanna o odejściu z Herthy Berlin zaskoczyła sympatyków klubu ze stolicy kraju. Co więcej, Niemiec podaje następujące powody rezygnacji z funkcji pierwszego trenera Herthy Berlin.

Co by było gdyby, czyli piłkarskie lelum polelum

Już były szkoleniowiec klubu ze stolicy Niemiec, Juergen Klinsmann, następująco wyjaśnia prawdziwe powody rezygnacji z posady:

„Tylko jedna osoba może podejmować decyzje i jest nią trener”- mówi były szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

We wtorek rano Juergen Klinsmann niespodziewanie złożył rezygnację z funkcji trenera Herthy Berlin. W tych słowach argumentował swoje zachowanie:

„Nie będę wymieniał żadnych nazwisk. Były inne sposoby myślenia, inne kultury i podejścia” – napisał już były trener Herthy Berlin na Facebooku.

Dopiero dzisiaj padły pierwsze konkretu. 55-letni Juergen Klinsmann wytłumaczył pobudki swojego odejścia ze stanowiska. Co więcej, zaatakował on klub oraz jego dyrektora, Mitchaela Preetza.

„Chodziło o brak jasnego podziału kompetencji. Dotyczyło to mojej osoby i Preetza. Nie byłem do tego przyzwyczajony, że dyrektor siedzi na ławce rezerwowych i wypowiada się na temat piłkarzy czy sędziów” – powiedział Juergen Klinsmann, cytowany przez „Bild”.

Trener, który w ostatnim czasie bardziej przypomina celebrytę, podkreślił w swojej wypowiedzi, że z tego właśnie powody dochodziło do częstych konfliktów z dyrektorem.

„W ostatnich dziewięciu tygodniach wiele razy posprzeczaliśmy się. Moim zdaniem tylko jedna osoba może podejmować decyzje i jest nią trener” – dodał Klinsmann.

Niemiecki szkoleniowiec stanowczo podkreślił, że powodem jego odejścia nie były pobudki dotyczące pieniędzy. O tych właśnie powodach donosiły niektóre niemieckie media. Po odejściu ze stanowiska Juergen Klinsmann będzie pełnił tylko i wyłącznie rolę członka rady nadzorczej Herthy Berlin.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *