Ekstraklasa

Ekstraklasa znowu upokorzona! Polskie kluby nie umieją sprzedawać

Ekstraklasa po raz kolejny ośmiesza się, tym razem pod względem transferów. Po prawdopodobnym transferze Radosława Majeckiego do Monaco za 7 mln euro, wielu dziennikarzy zastanawia się, dlaczego kwota transferu jest tak niska.

Radosław Majecki przebywa obecnie na testach medycznych w AS Monaco, które wykupiło go z Legii za „jedyne” 7 mln euro. Wielu dziennikarzy w Polsce nie może zrozumieć, dlaczego „Legioniści” nie zażądali wyższej sumy.

Dziennikarz Sport.pl, Bartosz Rzemiński, porównał najwyższe transfery w historii ekstraklasy (pod względem wysokości kwoty transferu), do ostatniego transferu Tomasa Soucek’a ze Slavii Praga. Czeski klub za transfer pomocnika do West Hamu zainkasuję kwotę wyższą (20 mln euro) niż polskie kluby ze sprzedaży Majeckiego, Bednarka i Mierzejewskiego razem wziętych (18,25 mln euro).

Źle przeprowadzane transfery i brak umiejętności sprzedaży utalentowanych zawodników za odpowiednią cenę- to bez wątpienia jedne z przyczyn bardzo słabej kondycji polskiej ekstraklasy na tle innych lig europejskich.

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *