Europejskie puchary

UEFA zmieniła skład XI roku! Wszystko po to, aby umieścić w niej Cristiano Ronaldo

uefa.com

Jak co rok UEFA sporządziła zestawienie XI najlepszych zawodników ostatnich 12-stu miesięcy. Według mediów w przypadku tegorocznego zestawienia miało zabraknąć w nim Crisitano Ronaldo, jednak europejska organizacja postanowiła nieco zmienić liczbę napastników w tejże XI. Wszystko po to, aby znalazła się w niej portugalska gwiazda.

Początkowo najlepsza drużyna złożona przez UEFA ustawiona była w formacji 1-4-3-3 ( czterech obrońców, trzech pomocników, trzech napastników oraz bramkarz). Głosowali kibice i gracze, którzy otrzymali najwięcej głosów na danej pozycji, pojawiali się w XI roku.

Dzięki głosom kibiców ofensywny tercet utworzyliby Robert Lewandowski, Leo Messi i Sadio Mane. Z kolei do pomocy wybrano Frenkiego de Jonga, Kevina De Bruyne i N’Golo Kante.

Taki wybór kibiców nie spodobał się federacji, która postanowiła usunąć z drużyny roku N’golo Kante i wprowadziła do niej Cristiano Ronaldo, który zajął dopiero czwarte miejsce wśród napastników.

„Daily Mail” postanowiło zacytować tajemniczą osobę ze środowiska piłkarskiego, która uważa, że UEFA sfałszowała wyniki i wprowadziła do drużyny Cristiano Ronaldo ze względu na to, że Portugalczyk jest bardziej rozpoznawalny niż pomocnik Chelsea:

„To skuteczne fałszowanie głosów. Ronaldo jest tak popularny, że w organizacji rozległy się dzwonki alarmowe, gdy nie dostał się do drużyny, w wyniku czego formacja została zmieniona.”

czytamy w „Daily Mail”

Na odpowiedź ze strony UEFA nie musieliśmy długo czekać:

„Ustawienie tegorocznej drużyny zostało wybrane w taki sposób, by jednocześnie odzwierciedlić głosy kibiców i osiągnięcia sportowe piłkarzy. W rezultacie w składzie mamy pięciu zwycięzców Ligi Mistrzów i czterech finalistów Ligi Narodów. Formacja naszej drużyny zmienia się każdego roku.”

tłumaczy biuro prasowe UEFA

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *