Polacy za granicą Serie A

Milik – człowiek, który może wyprowadzić Napoli z kryzysu! Oceny Polaków po meczu z Parmą.

grafika: własne/Krótka Piłka

Gennaro Gattuso jako trener Napoli, Arkadiusz Milik jako człowiek, który może wyciągnąć zespół z kryzysu o czym rozpisuje się włoska prasa i poraża przed własną publicznością z Parmą 1:2. Jednym zdaniem. Działo się !

Debiut Gennaro Gattuso na ławce trenerskiej Napoli, nie był na pewno udany. Porażka na własnym stadionie z Parmą rozczarowuje, jednak w całym spotkaniu warto doszukać się pewnych plusów.

Na pochwałę zasługuje postawa Arkadiusza Milika, który w wielu serwisach sportowych otrzymał najwyższe noty ze wszystkich zawodników z Neapolu i był bez wątpienia najlepszym graczem tej drużyny w tym spotkaniu. Polak zdobył bramkę wyrównującą i świetnie szukał gry oraz dogrywał kolegom, którzy w fatalny sposób marnowali nadarzające się sytuację. Nieco gorzej spisał się drugi z naszych rodaków, a mianowicie Piotr Zieliński, który w końcówce przy kontrze Parmy poślizgnął się i nie zdołał zatrzymać ataku wbijającego gwóźdź do trumny Napoli.

Serwisy sportowe oceniły grę wszystkich zawodników. Bezkonkurencyjny z ekipy Napoli okazał się Arkadiusz Milik. Polak na większości portali zanotował najwyższe noty, a „stadionews24” napisało o Polaku:
 „To bez wątpienia najgroźniejszy piłkarz Napoli. To człowiek, który może wyprowadzić klub z kryzysu” 

Z wiadomych względów gorsze noty otrzymał Piotr Zieliński, którego średnia ocena wynosiła 5,5.

Milik: Fantamagazine (7), StadioNews24 (7,5), Il Messaggero (6,5), CalcioNapoli24 (6,5), SofaScore (8,2)

Zieliński: Fantamagazine (5,5), StadioNews24 (5,5), Il Messaggero (5,5),

CalcioNapoli24 (5,5), SofaScore (6,9)

Redaktor i szef działu bukmacherskiego w Krotka Pilka. Miłośnik piłki nożnej oraz footballu amerykańskiego. Wieloletni sympatyk i kibic Liverpoolu

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *