Premier League

Heung-min Son strzela gola kolejki w meczu z Burnley!

Tottenham podejmował dziś u siebie Burnley. Podopieczni José Mourinho wygrali to spotkanie, aż 5:0, a niesamowitym trafieniem w tym meczu popisał się Heung-min Son. Koreańczyk popisał się trafieniem w stylu Leo Messiego, mijając kolejnych rywali jak pachołki. Była to 15 bramka podczas jego 15 meczów przy której Son miał bezpośredni udział na nowym stadionie Spurs, White Hart Lane.

Trafienie Sona dało Kogutom prowadzenie 3:0. Spurs szybko rozpoczęli strzelanie w tym meczu. Już w 4. minucie do bramki Nicka Pope trafił Harry Kane, a w 9. minucie na 2:0 podwyższył Lucas. Po przerwie Kane zdobył jeszcze drugą swoją bramkę w tym spotkaniu, a wynik meczu na 5:0 w 77 minucie ustalił Sissoko. Było to ważne zwycięstwo, które pozwoliło wskoczyć Londyńczykom do TOP SIX. Po spotkaniu José Mourinho bił brawa. Miał powód do zadowolenia, jego podopiecznym udało się strzelić pięć goli zachowując przy tym czyste konto.

Dla portugalskiego szkoleniowca był to pierwszy mecz od 2015 roku, który jego drużyna wygrała zdobywając w spotkaniu pięć goli. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce, kiedy prowadzona przez niego Chelsea w styczniu 2015 r. rozpiła Swansea 5:0. Będąc szkoleniowcem Manchester United nigdy nie udało mu się to, a miał na to okazję w 93 meczach, w których prowadził Czerwone Diabły.