Liga Mistrzów

To może być koniec piłki nożnej, jaką znamy. Florentino Perez szykuje rewolucję

Odłączenie się od swoich federacji, olbrzymie pieniądze czy utworzenie „piłkarskiej NBA” – to plan Florentino Pereza na sezon 2024/25. Prezydent Realu Madryt chce utworzyć piłkarską Superligę i podjął już pierwsze kroki.

O utworzeniu Superligi mówi się od kilku lat. Najsilniejsze kluby z pięciu czołowych lig w Europie miałyby odłączyć się od swoich federacji i finansowo „odsadzić” resztę europejskich potentatów.

Na pomysł zdecydowanie nie zgadzają się kibice klubów w Europie. To może być koniec możliwości na takie romantyczne historie kopciuszków jak Ajax czy Tottenham.

Wydaje się, że przedsięwzięcie nabrało rozpędu. Prezydent Realu Madryt w poufnym spotkaniu przedstawił pomysł Superligi dla przedstawicieli najsilniejszych lig w Europie.

Według pomysłu Hiszpana, powstałyby dwie dywizje po 20 zespołów. Same kluby biorące udział w „piłkarskiej NBA” opuściłyby swoje rodzime ligi przed rozpoczęciem sezonu 2024/2025.

W realizacji projektu Perezowi może pomóc fundusz CVC Capital Partners, dysponujący majątkiem wartym prawie 110 miliardów dolarów.

Pomysł skomentował prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Czytałem o tym szalonym pomyśle. Nawet jeśli doniesienia są prawdziwe, to ten plan pochodzi od jednego prezesa, nie właściciela. Trudno pomyśleć o czymś bardziej samolubnym i egoistycznym. – powiedział Ceferin

To mogłoby całkowicie zrujnować piłkę nożną na całym świecie. Zarówno dla piłkarzy, dla kibiców i wszystkich, którzy czują więź z piłką. A to wszystko z powodu zysku dla małej liczby ludzi. – dodał.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *