Premier League

Chelsea wraca do gry! Londyński klub znowu może przeprowadzać transfery!

grafika: własna/Krótka Piłka

Trybunał Arbitrażowy ds. sportu skrócił zakaz transferowy dla Chelsea FC. Londyński klub już w zimowym okienku transferowym będzie mógł dokonywać wzmocnień.

Dwa okienka, tyle miała wynosić kara nałożona przez FIFĘ. Londyńska Chelsea miała w tym czasie zakaz transferowy, dlatego latem The Blues nie byli aktywni na rynku transferowym, jednakże walczyli o to by było to możliwe już zimą. Londyńczycy odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, który przyznał im rację i skrócił nałożoną sankcję.

Decyzją CAS The Blues będą mogli już w zimowym okienku dokonywać transferów. Trybunał Arbitrażowy uznał, że Chelsea złamała zasady przy mniejszej liczbie przypadków niż zarzucała to FIFA. W wyniku zaistniałych faktów, postanowiono zmniejszyć karę dla angielskiego klubu.

FIFA zarzucała Chelsea złamanie zasad przy 69 transferach zawodników z akademii, jednakże CAS przekazało w swoim oświadczeniu, że „Złamanie przepisów było mniej poważne niż to, co Chelsea zarzucała FIFA„. BBC informuje, że zmianie uległa też wysokość grzywny nałożonej na The Blues. Klub miał zapłacić 600 tysięcy franków szwajcarskich, jednak CAS postanowiło zmniejszyć kwotę aż o połowę.

Zespół z Anglii już zimą wyruszy na łowy. Angielskie media podają, że londyńczycy będę walczyć o Jadona Sancho, który obecnie zachwyca w bundeslidze. Nie wykluczone, że działacze klubu postarają się również o inne światowej sławy nazwiska.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *