Premier League Serie A

Allison Becker chwali Szczęsnego. „To fantastyczny facet”

grafika: własna/Krótka Piłka

Allison Becker w jednym z wywiadów powiedział, że Wojciech Szczęsny był jednym z piłkarzy, którzy miały duży wpływ na karierę Brazylijczyka. Bramkarz nie szczędził pochwał dla Polaka.

W poniedziałek na gali „France Football” Allison Becker z rąk Roberta Lewandowskiego odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza 2019 roku. Dla Brazylijczyka był to świetny rok, bo do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, wygrał Copa America.

Brazylijczyk został zapytany przez jednego z dziennikarzy, kto miał największy wpływ na jego karierę. Bramkarz wymienił Didę, Jurgena Kloppa i… Wojciecha Szczęsnego!

Z reprezentantem Polski Allison miał do czynienia podczas przygody w AS Romie. Wtedy pierwszym bramkarzem był Polak, a drugim właśnie Brazylijczyk.

To fantastyczny facet. Muszę przyznać, że zmusił mnie do ciężkiej pracy. W Rzymie siedziałem na ławce, a grałem w reprezentacji Brazylii – to nie było łatwe. Wtedy wiele się nauczyłem od Szczęsnego. On ode mnie też. Bardzo dobrze się dogadywaliśmy – powiedział Allison o Wojciechu Szczęsnym.

Wiem, że kilka tygodni temu żartował ze mnie. Mówił, że w Romie posadził Alissona, czyli najlepszego bramkarza na świecie, a w Juventusie Buffona – najlepszego golkipera w historii. Twierdził, że wobec tego jest bramkarzem wszech czasów. To gość, który ma duży dystans do siebie i nie bierze wszystkiego na poważnie – dodał bramkarz.

Allison Becker jest bramkarzem Liverpoolu od lata 2018 roku. Wtedy na Anfield przeszedł za rekordowe wtedy 66 mln euro.

Poprzedni sezon był dla Brazylijczyka wymarzony. Zdobył on trzy złote rękawice: za najwięcej czystych kont w Premier League i na Copa America, oraz dla najlepszego bramkarza Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że wygrał tą prestiżową nagrodę.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *