I liga

Piłkarz Odry zniszczył świąteczną dekorację, uderzył taksówkarza, a następnie uciekał przed policją. Szokujące sceny w Opolu

Źródło: Radio Opole

Późnym wieczorem w niedzielę doszło do szeregu kontrowersyjnych zdarzeń. Miłosz Trojak, piłkarz pierwszoligowej Odry Opole uderzył taksówkarza oraz zniszczył jego samochód. Według medialnych doniesień po awanturze 25-latek uciekając przed policją zniszczył ozdoby świąteczne w centrum miasta. Był również pod wpływem alkoholu. Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych, a zawodnik może spędzić aż 5 lat za kratkami.

Zawodnik w tej sprawie wydał specjalne oswiadczenie, jednak nie zgadza się ze wszystkimi zarzutami:

Chciałbym serdecznie przeprosić tych wszystkich, którzy z powodu mojego zachowania mogli zostać urażeni i ponieśli jakiekolwiek straty, w tym szczególnie społeczność związaną z OKS Odra Opole. Wiem, że zawiodłem, a jako osoba publiczna cierpię z tego powodu podwójnie. Jestem gotów ponieść karę, jeśli taka zostanie mi wymierzona w wyniku toczącego się postępowania.

Oświadczył Trojak.

Całe zajście miało miejsce około godziny 23:00 w niedzielę, kiedy do komendy policji w Opolu spłyneło zgłoszenie o ataku na taksówkarza – Otrzymaliśmy zgłoszenie o awanturze, do jakiej doszło pomiędzy taksówkarzem, a trzema klientami taksówki – powiedziała Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu w rozmowie z Radiem Opole.

Sprawą zajmuję się policja, jednak pomimo wyrażenia skruchy i chęci naprawy szkód o dalszym losie Trojaka zadecyduje sąd. W oświadczeniu dodaje również, że chce zaangażować się w pomoc jednej z fundacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi.

Głos w tej sprawie zabrał również klub:

W związku z pojawiającymi się publikacjami medialnymi, mówiącymi o domniemanym udziale zawodnika Odry Opole w chuligańskim czynie, informujemy iż w razie potwierdzenia się w/w zarzutów, zarząd klubu wyciągnie wobec zawodnika stosowne konsekwencje. Obecnie jesteśmy w trakcie weryfikowania okoliczności powyższego zajścia. W przypadku potwierdzenia się prasowych doniesień, Klub podejmie ostateczną decyzję w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie Klub z pełną stanowczością sprzeciwia się wszelkim aktom chuligaństwa i wandalizmu.

Miłosz Trojak jest pomocnikiem opolskiego klubu. W tym sezonie w 16 spotkaniach pierwszej ligi zdobył jedną bramkę. Jego kontrakt z Odrą Opole obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *