Inne

Karim Benzema ma dość kadry Francji. Chce zmienić reprezentację

Karim Benzema ma dość braku powołań do reprezentacji Francji. Napastnik Realu apeluje o pozwolenie mu na zmianę reprezentacji.

Karim Benzema zadebiutował w reprezentacji Francji w 2007 roku. W 81 meczach zdobył 27 bramek, lecz liczby te stoją w miejscu od 2015 roku, gdyż snajper Realu nie jest powoływany do kadry aktualnych mistrzów Świata.

„Karim Benzema jest bardzo dobrym piłkarzem, nigdy nie zwątpiłem w jego zalety. W Realu pokazuje, że jest jednym z najlepszych zawodników. Ale jego przygoda z reprezentacją Francji dobiegła końca- powiedział Noel Le Graet, prezes francuskiej federacji.

Te słowa rozwścieczyły Karima Benzemę, który za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował oświadczenie skierowane do le Graeta.

„Myślałem, że nie ingerujesz w decyzje trenera. Chcę, żebyś wiedział, że mogę skończyć reprezentacyjną karierę. Jeśli uważasz, że jestem skończony, pozwól mi zagrać dla jednego z innych krajów, który będzie mnie chciał. Pozwólcie mi grać dla kogoś innego” – napisał napastnik Realu Madryt.

O zmianę barw narodowych Benzemie byłoby jednak bardzo trudno, pomimo tego, że jest on pochodzenia algierskiego i z racji długiego pobytu w Madrycie mógłby złożyć wniosek o obywatelstwo hiszpańskie. Przepisy FIFA nie pozwalają jednak na takie „transfery”.

Karim Benzema nie dostaje powołań do reprezentacji Francji odkąd został oskarżony o szantażowanie sex-taśmą kolegi z drużyny, Mathieu Valbueny. Sprawa trafiła do sądu, lecz prokuratura umorzyła śledztwo.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *