Euro 2020

Izrael poda do sądu kibica, który w trakcie meczu podbiegł do Roberta Lewandowskiego

Fot.: własne/Paweł Jerzmanowski

Izraelczycy podadzą do sądu chłopaka, który w końcówce spotkania Izrael-Polska wbiegł na murawę i podbiegł do Roberta Lewandowskiego. Grozi mu surowa kara.

W doliczonym czasie spotkania Izrael-Polska na murawę wbiegło kilku miejscowych kibiców. Jeden z nich podbiegł do Roberta Lewandowskiego. Przy próbie schwytania chłopaka jeden z ochroniarzy staranował Tomasza Kędziorę, który ucierpiał i przez kilka chwil nie podnosił się z murawy.

Zachowanie kibiców mogło mieć poważne konsekwencje dla Izraelczyków, gdyż sędzie z Finlandii rozważał nawet przedwczesne zakończenie spotkania, co wiązałoby się z przyznaniem walkowera na korzyść polskiej reprezentacji.

Pierwszy z kibiców wbiegł na murawę, aby mieć możliwość bliższego kontaktu z Robertem Lewandowskim. „Wiedziałem, że to kibic, który chciał wbiec na boisko, by zrobić sobie zdjęcie albo mnie po prostu dotknąć. Byłem spokojny. Od razu widać było, że biegnie w moim kierunku młody chłopak z uśmiechem na twarzy”- skomentował napastnik Bayernu Monachium.

Izraelczycy chcą podać chłopaka oraz jego rodziców do sądu, gdyż zaistniała sytuacja skutkować będzie karą pieniężną dla izraelskiej federacji piłkarskiej.

Izraelskie media informują także, że gospodarze wzmocnią ochronę przed poniedziałkowym meczem towarzyskim Argentyna – Urugwaj, który odbędzie się w Tel-Awiwie. Na stadionie ma znajdować się więcej ochroniarzy, aby nie powtórzyła się sytuacja z sobotniego meczu z Polską. Federacja izraelska obawia się, że kibice będą chcieli wtargnąć na murawę, aby spotkać się z Lionelem Messim.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *