Euro 2020 Kadra

„Dla mnie jest to skandal, co zrobił Brzęczek od 60. minuty” – mówi wściekły Jan Tomaszewski

-Zamiast łapać automatyzmy przy jednym ustawieniu, to Brzęczek rozpoczął swój skandaliczny koncert – tak skrytykował Jerzego Brzęczka Jan Tomaszewski, dla Sportowych Faktów.

Po pierwszej połowie – tak mi się przynajmniej wydawało – Brzęczek zrozumiał, o co w tym chodzi. Zagrał tak jak w Lidze Narodów przeciwko Włochom. Czyli po prostu ustawieniem 4-4-1-1 z Zielińskim za plecami Lewandowskiego. Dzisiaj nie było Lewandowskiego, był Piątek, ale wszystko jest w porządku. Graliśmy koncertowo i ustawienie 4-4-1-1 jest po prostu wymarzone dla nas. Zawodnicy mają automatyzmy – powiedział dla Sportowych Faktów były bramkarz reprezentacji Polski.

Wiadomo, że graliśmy na bardzo dużym pressingu i że w pewnym momencie wyjdzie zmęczenie. Co w tym momencie robi trener? Dodam: dobry trener. Zmienia „jeden do jednego”, czyli pozycja za pozycję. Jeśli już faktycznie zdejmuje Szymańskiego, to na jego miejsce powinien wejść Grosicki, żeby utrzymać ustawienie – insynuuje Tomaszewski.

Tomaszewskiemu nie spodobały się m.in. zmiany jakich dokonał Jerzy Brzęczek w drugiej połowie spotkania.

Od 60. minuty koncert dał Brzęczek. Udowodnił, że nie powinien jechać na mistrzostwa Europy jako selekcjoner reprezentacji Polski. W meczu z lepszym przeciwnikiem przegralibyśmy. Najpierw wpuszcza Lewandowskiego za lewego pomocnika, a za chwilę ściąga Piątka i wpuszcza defensywnego pomocnika.

Ekspert głównie skupia się na niezrozumiałym dla niego wprowadzeniu na boisko Dominika Furmana.

A już wprowadzenie Furmana to jest policzek dla większości kadrowiczów: Góralskiego czy Grosickiego. Nie wiem, czym Brzęczek się sugerował: może tym, że Furman jest z Płocka? W ogóle co on robi w kadrze?! Mamy utalentowanych pomocników, a Brzęczek bierze Furmana, który był już próbowany w kadrze 10 lat temu! 

Dla mnie jest to skandal, co zrobił Brzęczek od 60. minuty. Zamiast łapać automatyzmy przy jednym ustawieniu, to Brzęczek rozpoczął swój skandaliczny koncert. Wg mnie po Słowenii powinno mu się podziękować, bo jeśli on nadal będzie selekcjonerem, to na Euro 2020 będziemy mieli kompromitację. Ta praca go przerosła – apeluje Jan Tomaszewski.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *