Ekstraklasa

Maciej Stolarczyk nie będzie już trenerem Wisły Kraków. Wiemy kto zostanie nowym szkoleniowcem „Białej Gwiazdy”

Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Maciej Stolarczyk nie będzie już pełnił funkcji trenera Wisły Kraków. Klub ma to oficjalnie potwierdzić podczas konferencji prasowej, która zostanie specjalnie zwołana w czwartek.

„Biała Gwiazda” w sobotę przegrała swój ósmy mecz z rzędu pod wodzą Macieja Stolarczyka. Choć trener zapewniał, że ma wizję na klub, to nie przekonało to włodarzy Wisły Kraków.

Ciężka praca i powrót do zdrowia tych zawodników, którzy dopiero zaczęli trenować. W tym upatruję nadziei na lepszą przyszłość

Tłumaczył szkoleniowiec Wisły, po sobotniej porażce z Arką Gdynia (0:1)

Rada Nadzorcza zdecydowała, że lepsza przyszłość będzie bez Macieja Stolarczyka. Dziennikarz sportowy TVP Sport, Mateusz Miga informuje, że nowym trenerem Wisły ma zostać Artur Skowronek.

Posiedzenie Rady Nadzorczej odbyło się tuż po porażce z Arką. Pozycja Stolarczyka w klubie nie była zbyt silna, przez długą serię bez zwycięstwa. Ostatnia wygrana w lidze miała miejsce ostatniego sierpnia, Wisła okazała się wtedy lepsza od Zagłębia Lubin (4:2).

W czwartek klub ma zwołać specjalną konferencję prasową, na której oficjalnie zaprezentują Artura Skowronka jako szkoleniowca pierwszej drużyny. Wcześniej prowadził on Stal Mielec, lecz rozstał się z klubem, gdy pojawiły się oferty od klubów z Ekstrakalsy.

Wcześniej na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce trenował Pogoń Szczecin w sezonie 2012/13 i Widzew Łódź w 2014 roku. Z „Dumą Pomorza” rozstał się, po porażce właśnie z Wisłą (2:0).

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *