Inne

Samuel Eto’o wskazał swojego kandydata do wygrania Złotej Piłki: „Ma w sobie boski pierwiastek”

Znakomity, były piłkarz FC Barcelony wskazał swojego kandydata do wygrania Ligi Mistrzów. Kameruńczyk bez wahania przyznaje, że liczy na Leo Messiego.

Wśród grona faworytów do wygrania plebiscytu Złotej Piłki wymienia się głównie dwóch piłkarzy – Leo Messiego oraz Virgila Van Dijka. Samuel Eto’o wyznał, że chciałby, aby nagroda trafiła do Argentyńczyka.

„To gracz wszech czasów. Miałem szczęście, że grałem z nim. Mieliśmy dobre relacje. Kiedy wypowiadam się na jego temat, to sam Leo zwraca mi uwagę, że nie jestem obiektywny. Wszystko, co robi, ma w sobie boski pierwiastek. Będę szczęśliwy, jeśli znów wygra Złotą Piłkę”

Przyznał były gracz Barcy.

Kameruńczyk dodał także, że liczy na któregoś z piłkarzy z Afryki. Uważa, że jest to wielka szansa, żeby któryś gracz z Czarnego Lądu znalazł się na podium.

„To wielka okazja, by zobaczyć na podium Sadio Mane lub Mohameda Salaha. Obaj mieli wspaniały sezon i nikt nie byłby zszokowany, gdyby jeden z nich nawet wygrał. Gdyby afrykańskie środowisko głosowało na swoich piłkarzy, to mielibyśmy wiele nagród na koncie. Tak jednak nie jest. Dlaczego? Może gubi nas zazdrość? Jeśli nie doceniamy siebie nawzajem, inni też nie”

Stwierdził.

Gala i ogłoszenie zwycięzcy Złotej Piłki odbędzie się 2 grudnia w Paryżu.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *