Ligi zagraniczne Serie A

Piłkarze Napoli stracą część pensji. Odmówili prezesowi karnego zgrupowania

grafika: własne/Krótka Piłka

Prezes Napoli – Aurelio De Laurentiis rozważa karę dla piłkarzy, według doniesień niektórzy zawodnicy mogą stracić – od 5 do 25 proc. miesięcznej pensji. Dlaczego prezes chce nałożyć karę dla zawodników? Piłkarze Napoli odmówili udziału w karnym zgrupowaniu po remisie z RB Salzburg w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zaczęło się od remisu w Lidze Mistrzów…

Od paru dni nastroje w klubie są bardzo złe, według mediów wewnątrz drużyny doszło do buntu. Klub z Neapolu we wtorkowym meczu z Salzburgiem mógł zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej LM, lecz nie wykorzystali swojej szansy i zremisowali 1:1.

Przez niewykorzystaną szansę przez Napoli – prezes klubu Aureli De Laurentiss po wtorkowym meczu, wparował do szatni i zakomunikował, że wszyscy zawodnicy mają powrócić do hotelu autokarem. Poinformował, że w środę rozpocznie się karne zgrupowanie, które potrwa aż tydzień. To właśnie po tej sytuacji doszło do buntu. Zawodnicy Napoli rozjechali się do domów własnymi samochodami i tym samym zignorowali prezesa klubu.

Kara dla piłkarzy

Piłkarze od razu zaczęli się szykować na ewentualne decyzje zarządzców klubu, mogących chcieć ich ukarać. Massimo Ugolini – dziennikarz Sky Sports Italia, podczas transmisji w telewizji zdradził, że piłkarze Napoli kontaktowali się z własnymi adwokatami, którym zlecili przygotowanie się na oskarżenia.

Początkowo myślano, że zamieszanie nie będzie aż tak znaczne i nie przełoży się na kary. O ukaraniu piłkarzy, zgodnie z oficjalnym komunikatem klubu, miał zdecydować Carlo Ancelotti. Jak poinformował „Corriere dello Sport” właściciel Napoli zmienił jednak decyzję i sam wymierzy piłkarzom kary. Według włoskiego dziennika te mogą być wysokie, bo aż od 5 do 25% miesięcznych pensji graczy. Dziennikarze poinformowali, że De Laurentiis spotkał się już z prawnikami, którym polecił znalezienie uzasadnienia dla finansowych kar.

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *