Ligi zagraniczne Serie A

Zamieszanie w Neapolu! Protest kibiców Napoli

Co za zamieszanie w Neapolu! Na otwartym treningu w czwartek piłkarze zostali wygwizdani przez kibiców. Ze względu bezpieczeństwa większość zawodników Napoli opuściło stadion tzw. „tylnymi drzwiami”, ponieważ wściekli kibice stali przy głównej bramie.

Od paru dni nastroje w klubie są bardzo złe, według mediów wewnątrz drużyny doszło do buntu. Klub z Neapolu we wtorkowym meczu z Salzburgiem mógł zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej LM, lecz nie wykorzystali swojej szansy i zremisowali 1:1.

Podczas czwartkowego treningu Napoli, protest zorganizowali kibice klubu. „Fani” przed stadiowem wywywiesili transparent, na którym widniał napis „SZACUNEK”. Gdy zawodnicy wychodzili już na otwarty trening, kibice będący na stadionie głośno ich wygwizdali. Pojawiły się okrzyki „won z klubu”, które kierowane były do piłkarzy i m.in. do Carlo Ancelottiego.

Po treningu bojąc się o bezpieczeństwo piłkarzy Napoli – większość zawodników nie opuszczała stadionu głównym wyjazdem, a tylnymi bramami. Na Twitterze został udostępniony film, który nagrał włoski dziennikarz – Claudio Russo, na którym widać, jak Allan wyjeżdżał z obiektu, a kibice okrzykiwali go bardzo nieprzychylnie.

Przez niewykorzystaną szansę przez Napoli – prezes klubu Aureli De Laurentiss po wtorkowym meczu, wparował do szatni i zakomunikował, że wszyscy zawodnicy mają powrócić do hotelu autokarem. Poinformował, że w środę rozpocznie się karne zgrupowanie, które potrwa aż tydzień. To właśnie po tej sytuacji doszło do buntu. Zawodnicy Napoli rozjechali się do domów własnymi samochodami i tym samym zignorowali prezesa klubu.

To nie koniec problemów wewnętrznych Napoli

Nie tylko zawodnicy przeciwstawili się prezesowi, ale zbuntował się również trener klubu – Carlo Anceltotti. Włoch nie stawił się na pomeczowej konferencji prasowej, co jest obowiązkiem. Na klub zostanie nałożona kara finansowa przez UEFĘ. Piłkarze od razu zaczęli się szykować na ewentualne decyzje zarządzców klubu, mogących chcieć ich ukarać. Massimo Ugolini – dziennikarz Sky Sports Italia, podczas transmisji w telewizji zdradził, że piłkarze Napoli kontaktowali się z własnymi adwokatami, którym zlecili przygotowanie się na oskarżenia.

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *