Ekstraklasa

Trenerowi Fornalikowi puściły nerwy. Ostre słowa po meczu z Wisłą Kraków

fot.: Własne/Paweł Jerzmanowski

„Mówimy o meczu z Wisłą czy chcecie panowie grzebać w trupach? Jeśli tak, to sprawcie, aby wasza ukochana Wisła była takim klubem, który awansuje do pucharów, a później się w nich godnie zaprezentuje” – grzmiał na konferencji po meczu z Wisłą Kraków trener Waldemar Fornalik

Na ogół konferencje pomeczowe są nudne i sztampowe. Tym razem Waldemar Fornalik wdał się w gorącą dyskusję z krakowskimi dziennikarzami, którzy stwierdzili, że przez minimalizm( Piast po zdobyciu drugiej bramki właściwie przestał atakować) polskie zespoły szybko odpadają z europejskich pucharów.

Nie sprowokuje mnie pan swoimi pytaniami o analizowanie tematu-rzeki, jaką są występy w europejskich pucharach – trener Fornalik zachował spokój, gdy ktoś z sali stwierdził „Niedługo będziemy odpadać z Andorą”

Trener Piasta nie wytrzymał i postanowił odgryźć się krakowskim dziennikarzom- „Sprawcie, aby wasza ukochana Wisła była takim klubem, który awansuje do pucharów, a później się w nich godnie zaprezentuje”.

Moment wcześniej Waldemar Fornalik dał się nakłonić na dyskusję o wakacyjnych zmaganiach Piasta w eliminacjach do europejskich pucharów.

„W ciągu 25 dni rozegraliśmy osiem meczów. Walczyliśmy z BATE, które miało doświadczenie z fazy grupowej Ligi Europy i Ligi Mistrzów. BATE mogło sobie poprzekładać w kraju mecze, by skoncentrować się na rywalizacji z nami. To samo zrobiło FC Riga. Tymczasem nam, między meczami z BATE, zafundowano grę o Superpuchar” – narzekał trener Fornalik.

Jeżeli ktoś zna choć trochę teorii treningu, to będzie miał wyobrażenie, jakie to są mecze. To nie jest przypadek, że myśmy wrócili „do żywych” dopiero po zakończeniu gry w europejskich pucharach i teraz mamy czas na normalne przygotowania, treningi. Ten maraton meczowy mieliśmy zafundowany na początku sezonu, gdy nie mieliśmy ogrania z np. pięciu meczów ligowych – analizował.

Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 2:1 i po 12 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 21 punktów. „Biała Gwiazda” zanotowała już czwartą ligową porażkę z rzędu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *