Polacy za granicą

Poważna kontuzja Radosława Majewskiego. „Jestem teraz w czarnej d****”

fot. Instagram

Radosław Majewski, zawodnik australijskiego klubu Western Sydney Wanderers doznał na treningu poważnej kontuzji kolana. Czeka go przynajmniej kilka miesięcy przerwy od gry.

Były zawodnik m.in. Pogoni Szczecin ma zerwane więzadło krzyżowe przednie i więzadło poboczne piszczelowe. Pomocnika czeka długa przerwa w grze. Urazu nabawił się podczas zwykłej treningowej gierki.

„To było na treningu bez bramek. Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji. Noga wyprostowana, spóźnił się z atakiem i nie zdążyłem uciec. Dostałem w usztywnioną nogę, na której miałem ciężar ciała. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie czułem. Bolało niesamowicie. Byłem wściekły, ale co mogłem zrobić”- powiedział Majewski w rozmowie z TVP Sport.

Do końca miesiąca Majewski będzie przebywał w Polsce. Później wróci do Australii, gdzie przejdzie operację kontuzjowanego kolana. Pomocnik przyznał także, że zdążył już się zaaklimatyzować w nowym kraju.

„W porządku, normalne chłopaki” – powiedział o kolegach z drużyny. – „Mentalność jest trochę inna niż w Polsce. Z niektórymi zdążyłem już kilka razy spotkać się po treningu. W każdym klubie jest tak samo: czterech, pięciu normalnych, z którymi się trzymasz, połowa dziwaków i neutralna reszta.”- dodał Majewski

Przerwa Polaka potrwa co najmniej kilka miesięcy przez co jest niepewny swojej przyszłości w Australii. „Mam kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny jeśli rozegram 21 meczów. Więc jestem teraz w tzw. czarnej d****. Nie wiem, co się wydarzy po sezonie. Przed nimi trudna decyzja. Wzięli zawodnika, który miał być liderem środka pola, a jeszcze przed sezonem doznał kontuzji. Ale ta sytuacja nie zależy ode mnie” – skwitował wychowanek Znicza Pruszków

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *