Ligue 1

Neymar celowo symuluje. Brazylijczyk wyjaśnia swoje zachowanie

grafika: własna/Krótka Piłka

Neymar znany jest ze swojego symulowania i dokładania do fauli rywala. Brazylijczyk przyznał, że… celowo tak się zachowuje. Piłkarz PSG wyjaśnił jednak powody czemu tak robi.

Kiedy myślisz o piłkarzach, którzy najczęściej symulują, to jednym z pierwszych wyborów u wielu kibiców będzie Neymar. Brazylijczyk znany jest z tego, że lubi „przyaktorzyć” i dołożyć nieco od siebie przy ataku rywala. Podczas mundialu w 2018 internet (i nie tylko) zalała fala memów i filmów z turlającym się reprezentantem „Canarinhos” po jednym z ataku rywala.

Na YouTubie, na kanale „Otro” pojawił się film z rozmowy Ronaldo Luisem Nazario de Limą z piłkarzem PSG. Legendarny Brazylijczyk zapytał się młodszego rodaka o jego częstych symulek.

„Twój styl gry określany był wielokrotnie jako kontrowersyjny. Rozmawiałem z twoim ojcem, który stwierdził, że robisz to, by nie nabawić się urazów. Dodał też, że zawsze byłeś szczuplejszy od pozostałych piłkarzy, dlatego najlepszym sposobem obrony był upadek na murawę. Ludzie mogą mówić, co chcą” – powiedział Ronaldo

Neymar szybko odpowiedział na pytanie byłego piłkarza Realu Madryt: „Gdybym tego nie robił, jeszcze częściej kończyłbym mecze z kontuzjami. Musisz się jakoś bronić. Nikt nie zrobi tego za ciebie”

Obecnie piłkarz PSG zmaga się z kontuzją uda, której doznał podczas meczu reprezentacji Brazylii z Nigerią.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *