Ligue 1 Polacy za granicą

Kamil Glik winnym słabego sezonu AS Monaco? Zdecydowane słowa trenera

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

AS Monaco kolejny sezon plasuje się w dolnych rejonach tabeli Ligue 1. Fani oraz eksperci obarczają za taki stan rzeczy m.in. Kamila Glika, który ich zdaniem nie gra na miarę swoich umiejętności. Z tą opinią nie zgadza się trener klubu z Księstwa, Leonardo Jardim.

Zespół z Księstwa Monako nie może obecnego sezonu zaliczyć do udanych. Klub, który w 2017 roku zdobył mistrzostwo Francji, od kilku lat nie może wrócić na właściwe tory. W obecnych rozgrywkach po 9 kolejkach mają 9 punktów i zajmują 16. miejsce w tabeli Ligue 1 (tyle samo punktów co oni, ma będący w strefie barażowej Strasburg).

Kibice i eksperci zastanawiają się nad przyczyną takiego stanu rzeczy i jednym z kozłów ofiarnych jest Kamil Glik, który ich zdaniem nie gra na miarę swoich możliwości. W tej sprawie postanowił zabrać głoś Leonardo Jardim, czyli trener AS Monaco, który broni polskiego defensora.

„Nie muszę go bronić. Mówimy o międzynarodowym, zakwalifikowanym na Euro, podstawowym zawodnikiem. Glik nie ponosi odpowiedzialności za wszystkie problemy zespołu. Staramy się kogoś zabić i to często spada na Glika” – powiedział na konferencji przedmeczowej Portugalczyk.

„Jest silny, jest silnym Polakiem pod względem mentalnym. Może znieść ten ładunek. Oczywiście nie jest ultra-wydajny, ale robi maksimum. Od początku sezonu stracił trzy kilo. Ciężko pracuje, daje przykład wszystkim graczom w składzie” – dodał.

Już w najbliższą niedzielę AS Monaco podejmie u siebie 10 w tabeli Stade Rennes.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *