Serie A

Marzenia Czerwonych Diabłów – Szczęsny na celowniku

grafika: własna/Krótka Piłka

Wojciech Szczęsny odkąd trafił do zespołu Starej Damy jest jednym z jej kluczowych zawodników. Doskonale wpasował się w blok defensywny. Co więcej jego współpraca ze światowej klasy obrońcami; Bonuccim i Chiellinim pozostaje bez zarzutu. Nie powinno więc dziwić, że nazwisko Polaka zaczyna się coraz częściej przewijać w spekulacjach transferowych.

Szczęsny trafił do Juventusu w 2017 roku podczas letniego Mercato. Co więcej wydaje się, że kwota 14 mln euro, jaką musiały za niego wyłożyć władze mistrza Włoch jest absurdalnie niską sumą. Tej klasy bramkarz mógłby stać się bohaterem spektakularnej transakcji pomiędzy wielkimi klubami. Być może właśnie tak się stanie.

Wydaje się, że Szczęsny powinien zostać numerem jeden w bramce Starej Damy. Nie jest to takie jednoznaczne. Jeśli wierzyć plotkom Manchester United uważnie przygląda się postawie Polaka. Co więcej temat ewentualnych przenosin na Old Traford w kontekście Szczęsnego pojawia się już po raz kolejny.

Można stwierdzić, że spekulacje związane z transferem Davidem De Gei przemawiają za hipotezą, według której Polak zmieni barwy klubowe. Jednak wiele wskazuje na to, że saga Hiszpana dobiegła końca. Niedawno bowiem podpisał on nową umowę z Czerwonymi Diabłami. Co więcej pozycja bramkarza w Realu Madryt również jest obsadzona. Transfer Courtais teoretycznie zamyka drogę De Gei do transferu na Santiago Bernabeu.

W tym wypadku wydaje się, że transfer Wojtka Szczęsnego do Anglii jest niemal nieprawdopodobny. Co więcej Romeo Agresti twierdzi, że nowy kontrakt dla Polaka w Turynie jest tylko kwestią czasu. Władze Juventusu planują podwyższyć pensję Szczęsnemu, aby pokazać mu, jak ważnym ogniwem stał się w układance pod nazwą Stara Dama.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *