Euro 2020

Po spotkaniu z Macedonią. Zbigniew Boniek wybrał piłkarza meczu

Wczorajsze zwycięstwo nad Macedonią Północną zapewniło nam awans na przyszłoroczne Euro. Po spotkaniu Zbigiew Boniek wybrał najlepszego zawodnika spotkania.

Okazał się nim nie kto inny, jak Jacek Góralski. Pomocnik Łudogorca Razgrad niespodziewanie zastąpił w środku pola Mateusza Klicha, tworząc z Grzegorzem Krychowiakiem wspaniały duet. Obaj Panowie świetnie się uzupełniali, i w momencie w którym jeden z nich atakował, drugi pozostawał z tyłu, aby to asekurować.

„Wszyscy byli dobrzy, ale najlepszy był chłopak z Bydgoszczy.”

Zbigniew Boniek

Prezes pochwalił również postawę całej drużyny i pogratulował „Biało-Czerwonym” awansu na Euro 2020.

Pozytywne głosy odnośnie występu Jacka Góralskiego dopływają również ze strony dziennikarzy. Bartosz Rzemiński (Sport.pl), który oglądał to spotkanie z trybun tak posumował wczorajszy mecz w wykonaniu 27-latka:

„Góralski odblokował nie tylko Krychowiaka, bo piłkarz Łudogorca okazał się nie tylko „przecinakiem”, za jakiego go się powszechnie uważa. Równie dobrze, co w defensywie, grał bowiem w ataku. Podłączał się do akcji ofensywnych niemal tak często, jak Krychowiak, a przecież grał kilka metrów za nim. I kiedy się podłączał, to nie notował pustych przebiegów, tylko takie, które rzeczywiście coś do gry wnosiły.”

Pomocnik Łudogorca Razgrad rozegrał w reprezentacji Polski 11 meczów, a w obecnych eliminacjach wystąpił w trzech meczach (z Macedonią Północną dwa razy oraz z Izraelem).

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *