Euro 2020 Kadra

Mamy to! Wygrywamy po trudnym meczu z Macedonią Północną

Długo musieliśmy czekać na gola, ale cierpliwość się opłaciła. Polska pokonała 2:0 Macedonię Północną po golach Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika. Dzięki tej wiktorii mamy awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Ten mecz był określany mianem „pierwszej piłki meczowej”. Zwycięstwo oznaczało awans na Euro 2020, i każdy liczył na szybkie załatwienie sobie awansu na europejski czempionat.

Od początku Polska nie mogła wrzucić odpowiedniego tempa, a Macedończycy skutecznie mam przeszkadzali. Sędzia jednak każdy groźniejszy atak „nagradzał” żółtym kartonikiem.

W 19. minucie okazję miał Piotr Zieliński, który zgarnął bezpańską piłkę w polu karnym i huknął w poprzeczkę. Dobrze grał Jacek Góralski, skutecznie odciął od gry Pandeva. Goście zagrozili nam dopiero w 35. minucie, kiedy rzut wolny z ponad 35 metrów obronił z lekkimi problemami Wojtek Szczęsny.

W drugiej połowie dobrym strzałem popisał się Sebastian Szymański, który huknął w lewy słupek bramki drużyny z Bałkanów. Na boisku za Grosickiego pojawił się Przemysław Frankowski. To był kluczowy moment meczu.

Świetnym podaniem do Lewandowskiego popisał się Krychowiak. Lewy świetnie ją opanował i odegrał do świeżo wprowadzonego Frankowskiego, który trafił do bramki.

Kilka minut później piłkę wywalczył Robert Lewandowski, który podał ją do Milika, a ten kapitalnie uderzył na bramkę gości. Było już 2:0 i wiedzieliśmy, że tego zwycięstwa nic nam nie zabierze.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.