Esport League of Legends

Faker powraca i zwycięża. Zaskakujące wyniki DAMWON i FunPlus, czyli podsumowanie pierwszej kolejki Mistrzostw Świata.

Worldsy ruszyły pełną parą! Swoje spotkania rozpoczęły już drużyny z grup B, C i D. Największym zainteresowaniem cieszył się mecz otwarcia pomiędzy Fnatic a SKT. Kibice byli wielce ciekawi powrotu legendarnej drużyny z Azji, w szczególności najbardziej utytułowanego gracza w historii League of Legends – Fakera.

Koreańczycy zwyciężyli te starcie, jednak gra nie wyglądała tak jak 2-3 lata temu. Fnatic potrafiło dobrze odpowiadać na zagrania na mapie i gdyby nie świetne indywidualne zagrania m.in. midlanera SKT mecz mógłby potoczyć się w obie strony. Pokazuje to, że drużyny z zachodu mają bardzo podobną znajomość obecnej mety i będą bez kompleksów walczyć o najwyższe cele na tegorocznych mistrzostwach.

Faworyci zawodzą

Największym zaskoczeniem tej kolejki niewątpliwie była porażka FunPlus Phoenix. Drużyna zdecydowanie zwyciężyła w chińskich rozgrywkach LPL, co automatycznie uczyniło ich jednymi z faworytów do zwycięstwa na Worldsach. Jednak już na starcie zostali oni sprowadzeni na ziemię przez jednak dużych J Team. Mecz ten może mieć pozytywny wpływ na sytuację w grupie B, która miała być całkowicie zdominowana przez Feniksy a teraz każdy ma szansę powalczyć w niej o pierwsze miejsce.

Niespodziewanym wynikiem zakończyło się, także spotkanie poprzedzające, rozegrane pomiędzy Team Liquid a DAMWON Gaming. Koreańska ekipa przeszła przez fazę wstępną turnieju bez większych problemów, tracąc jedynie jedną mapę z tajwańskim LK. Dodatkowo posiadają oni w składzie fenomenalnych i wychwalanych Nuguriego i Showmakera, a ponadto historycznie Korea wypada świetnie w starciach na drużyny z Ameryki Północnej. Niestety żaden z tych argumentów nie przełożył się na sytuację wewnątrz gry. Drużyna Jensena dotrzymała tempa DAMWON, kontrolowała obiekty na mapie, wygrywała walki i ostatecznie zdobyła bardzo ważne zwycięstwo. Po tym spotkaniu kibice z Ameryki mogą realnie myśleć o wyjściu ich drużyny z trudnej grupy.

WYNIKI DZIEŃ PIERWSZY

  • FNC 0-1 SKT
  • RNG 1-0 CG
  • iG 1-0 ahq
  • DWG 0-1 TL
  • JT 1-0 FPX
  • GAM 0-1 SPY

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *