Inne

Piłkarze Turcji popierają działania militarne? Po bramce zaprezetnowali kontrowersyjny gest

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy, pomiędzy Turcją a Albanią doszło do kontrowersji. Tureccy piłkarze w ostatniej minucie strzelili bramkę, a chwilę po zaprezentowali gest „salutowania”.

Mecz Turcji z Albanią, był bezbramkowy, aż do końcówki, ponieważ dopiero w 90. minucie, kiedy to obrońca Albanii wpadł na własnego goal-keepera, a nieporozumienie stopera z bramkarzem wykorzystał Cenk Tosun.

Po strzeleniu bramki wszyscy zawodnicy Turcji ustawili się w szeregu i zaczęli salutować. Przez większość kibiców zostało to odebrane bardzo kontrowersyjnie, ponieważ jako wyraz poparcia dla Erdogana i jego działań militarnych związanej w Syrii.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu Turcja rozpoczęła działania militarne i wtargnęła na terytorium Syrii. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuję, że w ciągu ostatnich trzech dni liczba ofiar wzrosła do 143 osób (w tym 20 cywilów).

Ciekawe czy UEFA, która zabrania wykonywania politycznych gestów podczas meczów zainterweniuje w tej sytuacji. Warto przypomnieć, że kiedyś gest polityczny wykonał Xherdan Shaqiri i Granit Xhaka. Podczas meczu Serbia – Szwajcaria na mundialu w Rosji, po strzelonym golu wykonali gest dwugłowego orła, za co otrzymali kary finansowe, ale uniknęli zawieszenia, jakie im groziło, za polityczne gesty po strzelonych golach.

Turcja po 7. kolejkach rozegranych w grupie H są liderami tabeli i są o krok od awansu na mistrzostwa Europy 2020.

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *