Ligue 1

Tuchel jest świadomy niezadowolenia fanów PSG: „Kibice wyrażają swoją opinię i ja ich rozumiem”

grafika: własna/Krótka Piłka

Thomas Tuchel odniósł się do konfiktu powstałego na linii Neymar – kibice PSG. Jest świadomy niezadowolenia fanów.

Saga transferowa Neymara trwała całe lato. Neymar próbował wymusić transfer z PSG. W gronie zainteresowanych była FC Barcelona oraz Real Madryt. Ostatecznie Brazylijczyk pozostał w Paryżu, ale fani PSG nie mogą mu wybaczyć nieodpowiedniego zachowania wobec klubu. Podczas spotkań Paryżan, zaczęli go nawet obrażać.

„Zastosował katastrofalną strategię komunikacji, by wymusić transfer do Barcelony, jednego z naszych głównych europejskich rywali. Virage Auteuil, w którym gromadzą się najbardziej lojalni kibice klubu, ma obowiązek pokazać zawodnikowi, że wszystkie jego działania nie mogą pozostać bez konsekwencji. Dlatego zachęcamy wszystkich paryskich kibiców, którzy w pewnym momencie zostali urażeni, aby pokazali mu, że nie ma już prawa popełniać błędów. Droga odkupienia będzie długa, bardzo długa. Niewykluczone, że będziemy karać zespół przez jednego gracza” – napisali w oświadczeniu.

Skrót spotkania PSG – Angers (4:0)

„Nie mam szczególnej wiadomości dla kibiców PSG. Przyzwyczaiłem się do tego, że jestem wygwizdywany przez całą swoją karierę. Tym razem po prostu będę się czuł tak, jakbym każdy mecz grał na wyjeździe” – odpowiedział kibicom Neymar.

W rozmowie z BeIN Sports do sytuacji ustosunkował się także trener PSG – Thomas Tuchel.

Nie jest łatwo słyszeć każdego tygodnia z ust jednego z najlepszych zawodników, że chce odejść z klubu. To nie jest łatwa sytuacja. Kibice wyrażają swoją opinię i ja ich rozumiem.” – powiedział Niemiec.

Redaktor krotkapilka.com.pl. Ekstraklasa i niższe polskie ligi, Polacy za granicą, LM, Premier League. Twitter: @PatrykChudoba

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *