Europejskie puchary

Modyfikacje w europejskich pucharach? Legia Warszawa przywołana jako przykład

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Andrea Angelli oczekuję zmian w europejskich rozgrywkach. Prezes Juventusu pragnie, by kluby takie jak Legia, Ajax czy Celitc nie musiały przechodzić przez kwalifikacje krajowe.

W Londynie miało miejsce spotkanie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, w którym szefem jest Andrea Angelli – prezes Juventusu. Ma on propozycję zmian w europejskich pucharach. Ligę Mistrzów i Ligę Europy zastąpić rozgrywkami przypominającymi piramidę – kluby mogą awansować lub spaść do niższego szczebla.

To logiczne, że jeśli występujesz na arenie międzynarodowej, to na niej pozostajesz . Byłoby świetnie dla takich klubów jak Ajax, Celtic czy Legia Warszawa, gdyby wiedziały, że nie muszą przechodzić przez kwalifikacje krajowe, by grać w Europie

Tłumaczy Angelli

Włoch nie zdradził dokładnych szczegółów swojej wizji. Wiadome natomiast, że dąży do tego, by kluby zapewniły sobie grę na podwórku europejskim nie tylko dzięki krajowym rozgrywkom, lecz przez sukcesy na arenie międzynarodowej.

W nowych rozgrywkach miałyby występować po trzy drużyny z najsilniejszych lig. Ponadto zamiast ośmiu grup po cztery zespoły, ma być sześć grup z sześcioma drużynami.

Przyznanie czterech stałych miejsc czołowym klubom z krajów powinno zostać zakwestionowane, ponieważ to ogranicza szanse innych drużyn. Lepiej byłoby mieć trzy stałe miejsca dla krajów z najwyższych miejsc w rankingu, a czwarty musiałby walczyć w eliminacjach.

Stwierdza prezes Juventusu

UEFA prowadzi konsultacje w tej sprawie. Angelli chce, by nowe rozgrywki rozpoczęły się od 2024 roku.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *