Ekstraklasa

„Dorzucili z nawiązką” – trener Wisły powiedział, co było kluczem do zwycięstwa w starciu z Legią.

Radosław Sobolewski jest bardzo zadowolony ze zwycięstwa swojej drużyny w starciu z wicemistrzem Polski. „Tych siedmiu kilometrów, których zabrakło przeciwko Zagłębiu Lubin, tutaj zawodnicy dorzucili z nawiązką.” – powiedział na konferencji prasowej.

W zaległym meczu Ekstraklasy Wisła Płock niespodziewanie pokonała Legię Warszawa 1:0. „Wojskowi” nie wykorzystali okazji, by zasiąść na fotelu lidera w Ekstraklasie.

W 40. minucie Wisła miała rzut wolny, do którego podszedł Dominik Furman. Choć strzał nie wydawał się mocny, to Radosław Majecki „wypluł” piłkę, dzięki czemu do bramki wbił ją Grzegorz Kuświk. Była to jedyna i zwycięska bramka w tym nieporywającym widowisku.

Swojego zadowolenia nie krył szkoleniowiec „Nafciarzy”, który nie szczędził pochwał na konferencji prasowej.

„Tak naprawdę, w środku, tak w głębi, liczyłem na taką reakcję po porażce z Zagłębiem Lubin. To jest ta reakcja, jaką wymagałem od prawdziwych mężczyzn, od prawdziwych piłkarzy.” – powiedział Sobolewski.

„To chyba była nasza najlepsza pierwsza połowa odkąd tutaj jestem. Bardzo podobało mi się wyjście ze średniego ustawienia do wysokiego pressingu. Trzeba wziąć też pod uwagę, że praca w taki sposób kosztuje bardzo dużo sił.” – dodał „Sobol”.

Następny mecz Wisła rozegra ze swoją imienniczką z Krakowa. Będzie to szczególne starcie dla Sobolewskiego, bo do pierwszego sierpnia był asystentem w sztabie „Białej Gwiazdy”.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.