Ligue 1

Barcelona zrobiła, co mogła. „PSG nie chciało sprzedać Neymara”

grafika: własna/Krótka Piłka

Podczas letniego okienka transferowego najgorętszym tematem był powrót Neymara do FC Barcelony. Jak wiemy, do takiego ruchu nie doszło, jednak dochodzą coraz nowsze informacje o kuluarach negocjacji.

Oscar Grau, dyrektor sportowy Barcelony przyznaje, że działacze mistrza Hiszpanii byli niesamowicie zdeterminowani. Mówi wprost: „Zrobiliśmy wszystko”. Okazuje się, że największym przeciwnikiem transferu było PSG.

„Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby podpisać kontrakt z Neymarem. Zaproponowaliśmy alternatywy dla PSG, które zostały odrzucone. Nie chcieli zawrzeć umowy”

Przyznał Grau.

Neymar w stolicy Francji został skreślony przez kibiców. W trakcie okna transferowego dawał wiele sygnałów sugerujących, że pragnie odejść do Barcelony. O jego sytuacji wypowiedział się także dyrektor sportowy PSG.

„Tak, popełnił trochę błędów, tak jego sytuacja jest skomplikowana, ale to dlatego, że jest Neymarem i dużo gada (…) Nie możemy powiedzieć, że wszystko jest w porządku, ponieważ pewne rzeczy się wydarzyły. Ale on zagrał bardzo dobre spotkanie, zachował się jak profesjonalista. On nie jest złym chłopakiem. Będąc z nami sprawia, że klub jest silniejszy”

Przyznał Leonardo.

Neymar nie mógł zagrać w ostatnim meczu z Realem Madryt (3:0), z powodu kary nałożonej przez UEFA. Początkowo Brazylijczyk miał pauzować trzy mecze, jednak kara została zmniejszona do dwóch, więc skrzydłowy ominie jeszcze mecz z Galatasaray i wróci na starcie z Clube Brugge.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *