Premier League

Pep Guardiola skomentował porażkę z Norwich City

Zdjęcie oznaczone do ponownego użytku/ Wikimedia Commons

Manchester City niespodziewanie uległ na wyjeździe beniaminkowi z Norwich 2:3. Oto kilka słów od trenera Obywateli po ostatnim gwizdku arbitra.

Podopieczni Pepa Guardioli mieli wielkie problemy w obronie. Już po niespełna dwóch kwadransach Kanarki sensacyjnie prowadziły 2:0. Najpierw zawiodło krycie przy rzucie rożnym, potem piłkarze z Etihad Stadium nadziali się na kontrę. Ostatnia bramka dla Norwich padła po fatalnym błędzie Nicolasa Otamendiego.

Wiem, jakim jesteśmy zespołem. Wiem, co zrobiliśmy i co będziemy robić. Uwielbiam moich zawodników. Współpraca z nimi jest przyjemnością, zaszczytem i jednocześnie wielkim wyzwaniem.

Nie możemy oczekiwać tego, że wygramy za każdym razem i na pewno osiągniemy ponad 90 punktów. Musimy się teraz dobrze zregenerować. Rozpoczniemy rywalizację w Lidze Mistrzów, po czym wrócimy na rodzime podwórko.

Znaliśmy jakość Norwich. Mieliśmy wiele dni, by odpowiednio przygotować się do tego meczu. Utrata bramek jest częścią futbolu. Staraliśmy się. Norwich należą się gratulacje.

Otamendi i Stones na środku obrony? Oni często ze sobą grali. Mamy innych zawodników mogących występować na tej pozycji. Laporte doznał urazu, a Kompany jest w Anderlechcie. Nie spodziewaliśmy się kontuzji, ale nie możemy się tym martwić.

Początek sezonu 2019/2020 nie należy do najlepszych startów Guardioli w karierze. Manchester City zdobył jedynie 10 na 15 możliwych punktów i do liderującego Liverpoolu The Citizens tracą już 5 oczek. Kolejnym sprawdzianem dla Mistrzów Anglii będzie spotkanie z Watfordem.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *