Polacy za granicą

Kamil Wilczek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka

grafika: własna/Krótka Piłka

Kamil Wilczek strzelił już swojego ósmego gola w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy. 31-latek zanotował także dwie asysty, a zespół Polaka wygrał z FC Nordsjælland 4:2 (2:0).

Brøndby IF w dziewiątej kolejce Superligaen podejmowało na swoim terenie drużynę FC Nordsjælland. Według bukmacherów faworytem tego meczu byli gospodarze.

Kamil Wilczek spotkanie rozpoczął od pierwszej minuty, z opaską kapitańską na ramieniu. Jego drużyna zaczęła lepiej, bo w 32. minucie spotkania po asyście Kamila Wilczka gola strzelił Dominik Kaiser. Zaledwie dwanaście minut później było już 2:0, ponownie po podaniu Polskiego napastnika. Tym razem piłkę do siatki rywali skierował Josip Radosević. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Brøndby 2:0.

Po zmianie stron to goście doszli do głosu i w 54. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Podanie Madsa Thychosena na gola zamienił Mikkel Damsgaard. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo po zaledwie pięciu minutach goście ponownie przegrywali dwoma bramkami, za sprawą Hany’ego Mukhtara. Piłkarze FC Nordsjælland nie zamierzali się poddawać i w 64. minucie było 3:2. Tym razem gola strzelił 19-letni Isaac Atanga z Ghany.

Polak stuprocentową okazję do strzelenia gola miał dopiero w 85. minucie, kiedy to sędzia główny tych zawodów podyktował rzut karny. Wilczek zamienił go na gola, który był już ósmym w tym sezonie. Po dziewięciu kolejkach przewodzi on w klasyfikacji strzelców, z przewagą trzech goli nad Lucasem Andersenem, Frederikiem Gytkjaerem, Ronnim Schwartzem oraz Jonasem Windem, którzy mają na koncie pięć bramek.