Ekstraklasa

Michał Kołba na dopingu! Klub wydał oświadczenie

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Michał Kolba, piłkarz i kapitan ŁKS-u Łódź został przyłapany na dopingu. Klub wystosował oświadczenie odnośnie całej sytuacji.

Próbka A badania dopingowego wykazała pozytywny wynik u Michała Kołby. Wiadomo jednak, że do badania poddano także próbkę B i od jej wyniku będzie zależała przyszłość bramkarza ŁKS-u. Tak można wywnioskować po oświadczeniu, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Możemy w nim przeczytać, że Kołba wykazywał profesjonalną postawę przez wszystkie lata swojej kariery. Dlatego też władze postanowiły nie decydować jeszcze o przyszłości kapitana drużyny.

Pełny komunikat łódzkiego klubu brzmi następująco:

W związku z pozytywnym wynikiem próbki A badania dopingowego u Michała Kołby władze Ł.K.S. Łódź S.A. informują, że wstrzymują się z podjęciem decyzji odnośnie przyszłości zawodnika do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

Swoją postawą przez ostatnie lata Michał Kołba zasłużył na to, aby wstrzymać się z ferowaniem jakichkolwiek wyroków do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza, że w naszym kraju jednym z fundamentów systemu prawnego jest reguła domniemania niewinności.

Wszyscy mamy nadzieję, że pobrana do badań próbka B wykaże, iż w organizmie piłkarza, który przez ostatnie lata wskazywany był za wzór profesjonalizmu, nie znajdują się żadne substancje widniejące na liście substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *