Primera Division

Piłkarze FC Barcelony chcieli dorzucić się na transfer Neymara

Kataloński „Sport” dowiedział się, że zawodnicy FC Barcelony chcieli dorzucić się na transfer Neymara z własnej kieszeni. Nie udało się jednak Brazylijczykowi opuścić Paryża.

Saga transferowa Neymara trwa, aż do teraz. Chodź zamknięto już okienko transferowe, to o ewentualnych przenosinach Brazylijczyka jest nadal głośno. Jak narazie jest on graczem Paris-Saint Germain, z kontraktem ważnym do 2022 roku.

Najbliżej transferu 27-latka była FC Barcelona, do której chciał trafić Neymar. Negocjacje były zaawansowane, lecz PSG miało za duże wymagania finansowe.

Rozmawialiśmy na jego temat latem, zrobiliśmy wszystko co możliwe, by go pozyskać, ale nie mogliśmy spełnić wymagań PSG. Mogę też potwierdzić, że Neymar poprosił PSG o negocjowanie transferu tylko z Barceloną

Zdradza Josep Bartomeu

W transfer nie byli wmieszani tylko działacze klubu, ale i sami zawodnicy. Dziennik „Sport” poinformował, że gracze mistrza Hiszpanii byli gotowi dołożyć pieniądze z własnej kieszeni, żeby tylko Neymar wrócił na Camp Nou.

Działacze Barcelony odrzucili jednak tą ofertę. Ich zdaniem pozyskanie Neymara wiązało się z bardzo dużym ryzykiem pod względem finansowym. Mistrzowie Francji rządali około 150 mln euro, a 27-latek dostawałby pensję rzędu 30 mln euro za rok.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *