Bundesliga Polacy za granicą

Bayern Monachium rozgromił Mainz! Lewandowski z kolejnym trafieniem [WIDEO]

Bayern Monachium wygrał na własnym boisku z Mainz. Mistrzowie Niemiec dominowali na boisku przez większość spotkania i zwyciężyli 6:1. Jedną z bramek zdobył Polak, Robert Lewandowski.

Trwa właśnie trzecia kolejka w Bundeslidze. Bayern Monachium rozgromił na własnym obiekcie Mainz, które zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Bramkę na 5:1 zdobył nie kto inny, jak Robert Lewandowski, po asyście Thomasa Mullera. Gol padł w 78 minucie. Było to szóste trafienie kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie.

Prowadzenie objęło Mainz już w 6 minucie, po trafieniu Jean-Paula Boetiusa. Jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania udało się wyrównać bawarczykom, za sprawą Benjamina Pavarda w 36 minucie gry, a po chwili podwyższyl David Alaba.

W drugiej odsłonie meczu bramki zdobywali już tylko mistrzowie Niemiec. Pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył Ivan Perisić. Następnie bramki zdobywali kolejno: Kingsley Coman, wcześniej wspomniany Robert Lewandowski i ostatniego gola w meczu zanotował Alphonso Davies.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.