Liga Europy

Steven Gerrard docenił grę Legii

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Niestety, Legia Warszawa przegrała 0:1 z Rangers FC i odpadła z europejskich pucharów. Wicemistrzowie Polski stracili zaledwie jedną bramkę w eliminacjach Ligi Europy, a stało się to za sprawą Morelosa w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

Legia była ostatnią polską drużyną, która miała szanse na grę w pucharach. Trener Aleksandar Vuković stwierdził, iż była to godna porażka. Miał na uwadze poprzednie kompromitacje z o wiele słabszymi zespołami.

Trener szkockiej drużyny – Steven Gerrard podzielał zdanie szkoleniowca Legii. Docenił jej walkę i zaangażowanie.

Legia to świetna drużyna. Trudno było ją złamać. My na początku mieliśmy zaciągnięty hamulec ręczny. Potem zdjąłem z niektórych nieco odpowiedzialności, rozluźniliśmy się. Cieszę się z awansu, bo to duża rzecz dla Rangers.

powiedział Gerrard.

Jednak nie tylko tą wypowiedzią zdobył szacunek w oczach widzów. Zaraz po końcowym gwizdku, ucieszył się z awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Następnie podchodził do zawodników Legii i gratulował im dobrych zawodów.

Rangers w czwartkowym meczu byli lepsi, jednak skuteczność nie funkcjonowała poprawnie. Podobną opinię można wyrazić o Legii, a lepsza gra w ofensywie zaczęła się po zejściu z boiska Sandro Kulenovicia.

Następna okazja dla polskich drużyn na grę w pucharach będzie już za niespełna rok. Oby wyciągnęły wnioski i efektowniej zakończyły w nich udział.

Natomiast Legia Warszawa już w niedzielę o godzinie 20.00 rozegra spotkanie ligowe. W 7. kolejce PKO Ekstraklasy jej rywalem będzie Raków Częstochowa. Ostatnie spotkanie między obiema drużynami zakończyło się zwycięstwem beniaminka.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *