Primera Division

Władze FC Barcelony są wściekłe na Dembele

grafika: własna/Krótka Piłka

FC Barcelona ligowe zmagania rozpoczęła od porażki 0:1 z Athletikiem Bilbao, a pięknym strzałem popisał się Aritz Adruriz. Brak zdobyczy punktowej to nie jedyny powód do zmartwień dla Ernesto Valverde i kibiców „Dumy Katalonii”.

Mianowicie jedynie 37 minut rozegrał urugwajski napastnik – Luis Suarez, który nabawił się kontuzji, a po zakończonym meczu dołączył do niego Ousmane Dembele. Sytuacja Francuza pogorszyła się jeszcze przed końcem spotkania, ale chciał przebywać na boisku do końcowego gwizdka.

FC Barcelona wydała oficjalne komunikaty dot. urazów obu zawodników, jednak nie jest znany czas rekonwalescencji Urugwajczyka. Natomiast Dembele będzie pauzował przez następne pięć tygodni. Pierwszy z nich nabawił się urazu łydki, a drugi zerwał włókna mięśniowe.

Termin powrotu Francuza mógł być zdecydowanie krótszy, gdyby od razu po meczu zgłosił się na badania. Jak donosi „Marca”, piłkarza przebadano dopiero w poniedziałek, czyli dwa dni po meczu. Władze klubu są wściekłe na niego, w jaki sposób się zachował.

Ousmane Dembele w poprzednim sezonie rozegrał 42 spotkania, w których zdobył 14 bramek i asystował przy dziewięciu trafieniach kolegów. Na boisku pojawiał się średnio na 59 minut.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.