Bundesliga Polacy za granicą

Robert Lewandowski po raz kolejny z wyróżnieniem

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Sezon 2019/20 właśnie się rozpoczął a Robert Lewandowski otrzymał kolejną nagrodę za poprzedni. Tym razem został wyróżniony przez magazyn „SportBild”. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał tytuł „Gwiazdy Roku”.

Kandydatów do otrzymania prestiżowej nagrody było wielu, m.in. Jürgen Klopp, Markus Eisenbichler (skoczek narciarski) czy Isabell Werth (wielokrotna mistrzyni olimpijska w jeździectwie). Jednak na gali w Hamburgu królował polski napastnik.

Konkurencja była liczna, a Robert Lewandowski nie przypisał tylko sobie tej nagrody, lecz całej drużynie mistrza Niemiec.

Piłka nożna nie jest sportem indywidualnym. To wysiłek zespołowy i podziękowania należą się całej drużynie. Miniony sezon nie był dla nas łatwy. Mogliśmy go zakończyć bez żadnego trofeum, a jednak udało nam się wywalczyć dwa trofea.

powiedział Lewandowski.

Inny niemiecki magazyn – „Kicker” w plebiscycie na najlepszego piłkarza uplasował Polaka dopiero na siódmym miejscu. Mistrzostwo, Puchar Niemiec i korona strzelców pozwoliła mu zająć odległe miejsce w tym rankingu.

Robert Lewandowski w poprzednim sezonie zdobył 40 bramek w 47 spotkaniach. Do imponującego dorobku bramkowego dołożył aż 13 asyst. Co więcej, w meczu inauguracyjnym nowy sezon polski napastnik zdobył dwa trafienia z Herthą Berlin (2:2).

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *