Bundesliga Polacy za granicą

Robert Lewandowski chwali Coutinho

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Ponad dwa lata temu Robert Lewandowski był krytykowany za to, iż wytknął zarządowi Bayernu brak wzmocnień. Podkreślił, że są ważne, aby móc walczyć, jak równy z równym na wszystkich frontach. Po kilku nieudanych sezonach w Lidze Mistrzów włodarze mistrza Niemiec zrozumieli sytuację i dokonali kilku istotnych transferów.

Zaczęło się od wzmocnienia linii obrony, gdyż podpisali kontrakt z Lucasem Hernandezem (80 mln euro) i Benjaminem Pavardem (35 mln euro). Do francuskiego duetu dołączył Fiete Arp (3 mln), który jest młodym napastnikiem pozyskanym z HSV Hamburg.

Po szybkich i konkretnych wzmocnieniach przez długi czas była cisza, a kadra się nie zmieniała. Jednak włodarze Bayernu nie zdecydowali się na oficjalną prezentację przedsezonową, gdyż chcieli pozyskać jeszcze kilku zawodników.

Udało im się, gdyż do mistrza Niemiec w ramach wypożyczenia dołączyli Ivan Perisić (Inter Mediolan) oraz Philippe Coutinho (FC Barcelona). Robert Lewandowski bardzo docenia transfer tego ostatniego.

To gracz z topu, a klub przeprowadził doskonały transfer. Dzięki niemu zyskujemy zdecydowanie więcej opcji w doborze składu. Dzięki kreatywności Coutinho możemy teraz grać kilkoma systemami i wybierać między różnymi wariantami formacji ofensywnej.

powiedział Robert Lewandowski dla spox.com

Zaraz po nim w szeregach „Die Roten” pojawił się Michael Cuisance z Borussi Mönchengladbach za 12 mln euro. Zapewne polscy kibice mogą go kojarzyć z tegorocznych Mistrzostw Świata U-20, gdyż Francuz dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i jednokrotnie na asystentów.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *