Polacy za granicą

Media pod wrażeniem występu Roberta Lewandowskiego. Świetne oceny

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 3:1 spotkaniu 1 rundy Pucharu Niemiec z Energie Cottbus. Światowe media doceniły występ polskiego napastnika.

Polak otworzył wynik w 32. minucie spotkania pewnym strzałem z kilku metrów. W 65. minucie Kingsley Coman podwyższył na 3:0, a dwadzieścia minut później Lewandowski zmienił tor lotu piłki uderzonej przez Leona Goretzke, czym całkowicie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Energie Cottbus odpowiedziało jedynie honorową bramką z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania.

Niemieckie media bardzo dobrze oceniły grę Lewandowskiego w poniedziałkowym meczu. – „Z 35 bramkami Lewandowski ponownie wyprzedził Claudio Pizarro w klasyfikacji strzelców krajowego pucharu. W poniedziałek zdobył dwie klasyczne dla niego bramki. Do tego w ostatnich 16 meczach Pucharu Niemiec strzelił aż 20 goli. Jest niezastąpiony – napisał „Muenchen Abendzeitung”, przyznając Polakowi notę „2” (gdzie „1” to nota najwyższa).

Niemiecki portal sport.de także pozytywnie ocenił występ Polaka. – „Miał łatwe zadanie przy pierwszym golu, gdy musiał tylko dobić strzał kolegi. W drugiej połowie trafił raz jeszcze”. Lewandowskiemu przyznano notę „2,5”.

Losowanie par 2. rundy Pucharu Niemiec odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18.08. o godzinie 18.00.