Polska piłka Wywiady

Dawid Hanc dla Krótkiej Piłki: „Tylko pokorą i ciężką pracą mogę coś osiągnąć”

„Miniony sezon był dla mnie jak i dla całej drużyny bardzo udany. Sądzę, że w tym roku możemy wyrównać sukces z poprzedniego roku a nawet go poprawić. Nadzieje mamy duże oraz z dużym optymizmem przystępujemy do nowego sezonu. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i miejmy nadzieję, że to zaprocentuje.” – powiedział w rozmowie z Krótką Piłką, następca Cristiano Ronaldo, Dawid Hanc.

Wywiad został przeprowadzony 9 sierpnia 2019 roku, przed rozpoczęciem sezonu CLJ.

Oskar Kamosz: Sądzisz, że w najbliższym czasie zostaniesz wyróżniony i trafisz do szerokiej kadry Zagłębia?

Dawid Hanc: Myślę, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zrealizować ten cel i trafie do szerokiej kadry pierwszego zespołu, lecz wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Czy przed Zagłębiem miałeś przygodę z innymi klubami?

Przed przyjściem do Zagłębia grałem w Poloni-Stal Świdnica oraz w Gryfie Świdnica. Można powiedzieć, że to tam rozpoczęła się moja przygoda z piłką. Bardzo dobrze wspominam lata spędzone w tych klubach, napewno bardzo dużo mnie nauczyły i pozwoliły mi się dostać tutaj, do Akademi.

Akademia Zagłębia
jest uważana za jedną z najlepszych w Polsce. Czy odczuwasz różnicę trenowania w Świdnicy, a w Lubinie?

Różnica jest duża. Szczególnie pod względem warunków jakie mamy w Zagłębiu, według mnie są one najlepsze w Polsce. Oczywiście jest też duża różnica w treningu – trenerzy tutaj zwracają dużą uwagę na szczegóły i starają nam się pomóc pod każdym względem, abyśmy mogli stawać się lepsi.

Twój pierwszy film na platformie Youtube ma już 33 mln wyświetleń, twoje umiejętności widziało wiele osób. Czy otrzymałeś już oferty z innych klubów?

Sam jestem w szoku, że film nabił aż tyle wyświetleń i zrobił taką furorę w internecie. Co do ofert z innych klubów to jeszcze żadnej poważniej nie otrzymałem.

Właśnie przez ten film jesteś uważany za następcę Cristiano Ronaldo. Czujesz przez to jakąś presję?

Nie myślę o tym, że jestem tak uważany i przez to nie odczuwam presji. Po prostu staram się robić każdego dnia swoje, aby zajść jak najdalej i w jak najlepszym klubie grać w przyszłości.

Krótko mówiąc: pokorą i ciężką pracą chcesz zajść jak najdalej.

Dokładnie, uważam, że tylko w taki sposób mogę coś osiągnąć.

Przed tobą pierwsze ligowe starcie, przeciwko Cracovii. Forma dopisuje, czy wręcz przeciwnie?

Myślę, że jestem w dobrej formie choć do perfekcji jeszcze brakuje. Mamy bardzo silną drużynę i między nami jest duża rywalizacja. Uważam, że w tym sezonie będziemy walczyć o zwycięstwo w lidze CLJ. Na pewno nas na to stać i sądzę, że dobrze rozpoczniemy jej start jutrzejszym zwycięstwem.

Poprzedni sezon można zaliczyć do udanych – trzecie miejsce w CLJ i brązowy medal na mistrzostwach Polski u18. Myślisz, że w tym roku zdobędziecie więcej?

Racja, poprzedni sezon był dla mnie jak i dla całej drużyny bardzo udany. Sądzę, że w tym sezonie możemy wyrównać ten sukces a nawet go poprawić. Nadzieje mamy duże oraz z dużym optymizmem przystępujemy do nowego sezonu. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i miejmy nadzieję że to zaprocentuje.

Nastawienia przed sezonem bojowe. Atmosfera w szatni dopisuje?

Zdecydowanie, jesteśmy zgraną grupą i bardzo dobrze wszyscy ze sobą się dogadujemy. Ogólnie atmosfera jest bardzo dobra.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *