Inne ligi

Skandaliczne przywitanie nowego piłkarza Zenitu przez kibiców. „Nie byli wierni tradycji”

grafika: własna/Krótka Piłka

Kibice Zenitu Petersburg w rasistowski sposób przywitali swojego nowego zawodnika – Malcoma, który przyszedł z FC Barcelony. Wszystko przez to, że władze pięciokrotnego mistrza Rosji „złamali tradycję” i ściągnęli czarnoskórego piłkarza.

Malcom został ogłoszony nowym piłkarzem Zenitu w piątek, a następnego dnia podczas meczu czwartej kolejki Premier Ligi kibice „Piterców” wywiesili ironiczny transparent. „Dziękujemy kierownictwu za wierność tradycji” – można było przeczytać na ogrodzeniu trybuny.

Następnie kibole przez kilkanaście minut wykrzykiwali rasistowskie teksty w adresie do Brazylijczyka podczas przerwy między połowami. Bluźnierstwa zakończyły się dopiero kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

To nie pierwszy raz, kiedy kibice Zenitu zachowali się skandalicznie. W listopadzie 2017 roku, w meczu z Vardarem Skopje rozwinęli „sektorówkę” z wizerunkiem Ratko Mladicia, zbrodniarza wojennego, skazanego na dożywocie.

Malcom trafił do Petersburga za 40 mln euro po nieudanym epizodzie w Barcelonie. W Zenicie zadebiutował w meczu z Krasnodarem, zremisowanym 1:1.Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *