Primera Division Transfery

Jordi Alba będzie miał zmiennika. Barcelona kupi obrońcę Betisu

grafika: własna/Krótka Piłka

Według informacji Samuela Marsdena, dziennikarza ESPN i katalońskiego „Sportu”, Junior Firpo z Realu Betis zostanie nowym piłkarzem FC Barcelony. Powołując się na źródło, wszystkie strony są już dogadane.

Barcelona za lewego obrońcę zapłaci 18 mln podstawowej kwoty. W kontrakcie zostanie zawartych kilka zmiennych, dzięki których kwota może wzrosnąć do 25 mln euro.

22-latek ma być zmiennikiem Jordiego Alby, który w poprzednich latach nie miał solidnego i jakościowego dublera. Pod koniec poprzedniego sezonu, w grze Alby widać było już zmęczenie, więc ten ruch transferowy jest jak najbardziej zrozumiały.

Negocjacje trwały bardzo długo, ale ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia. Betis oczekiwał aż 35 mln euro, natomiast „Blaugrana” zaoferowała 20 mln. Ostatecznie transfer może wynieść 25 mln euro wliczając wszystkie zmienne.

Ostatnio sam zawodnik skomplementował Jordiego Albę, którego określił jako najlepszego lewego obrońcę na świecie.

Moim zdaniem Jordi Alba jest najlepszym lewym obrońcą na świecie. To wielki piłkarz, który jest w stanie bronić i atakować, sprawiając wielkie zagrożenie. Jeśli będę z nim grał, to z pewnością wiele się nauczę u jego boku

Junior Firpo w „Mundo Deportivo”

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *