Polacy za granicą Serie A

Trener Napoli wypowiedział się na temat Milika. „Można na niego liczyć”

Carlo Ancelotti wypowiedział się na temat Jamesa Rodrigueza i jego transferu do Napoli. Również odniósł się do pozycji klubowej Arkadiusza Milika.

Ostatnio wiele się mówi o możliwym transferze Arkadiusza Milika. Wszystko dlatego, że włoskie media co chwilę podają nazwiska nowych napastników, którzy mieliby zasilić szeregi Napoli. Pojawiła się nawet informacja, że Polski napastnik może trafić do Valencii.

Na temat Milika nareszcie wypowiedział się szkoleniowiec Napoli, Carlo Ancelotti. Włoch dał do zrozumienia, że potrzebuje Polaka i jest dla niego bardzo ważny.

Jeżeli chodzi o napastnika, to nowoczesna „9”, już nie jest taka jak 20 lat temu. Nie może być tylko finiszerem. Dlatego Milik jest dla nas tak bardzo ważny. Można na niego liczyć, bo jest dobry w utrzymywaniu się przy piłce. Musi zachować tę cechę, ale jednocześnie być bardziej aktywny w polu karnym.

– stwierdza Carlo Ancelotti

Słynny szkoleniowiec skomentował także transfer Jamesa Rodrigueza do wicemistrza Włoch. Kolumbijczyk miałby grać w klubie na „10”, a drużyna byłaby ustawiona w formacji 4-4-2.

Wysłałem mu wiadomość z okazji urodzin. Trwają negocjacje, zajmie to dużo czasu, ale nie jesteśmy zdesperowani. Jeżeli nie uda się go sprowadzić, to nadal będziemy silną drużyną

– mówi Włoch
Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *