Liga Europy

Remis Cracovii w pierwszym meczu eliminacyjnym do LE

grafika: własna/Krótka Piłka

Cracovia zremisowała w pierwszym spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Europy 1:1 z DAC Dunajską Stredą. Gola dla Cracovii strzelił Van Amersfoort.

Obie ekipy spotkanie rozpoczęły bardzo spokojnie. Cracovia z łatwością rozgrywała piłkę. W piątej minucie Polacy mieli okazję, jednak obrońca gospodarzy zablokował strzał. W 10. minucie natomiast świetnie wykazał się Pesković, który obronił strzał rywala. Z każdą kolejną minutą przewaga Słowaków rosła. Kontrolowali spotkanie, próbując „ukłuć” Cracovię.

Od 37. minuty to Cracovia zaczęła dyktować warunki. W tej właśnie minucie świetną okazję miał Lopes, jednak bramkarz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam. Minutę później ponownie piłkarze Cracovii mieli sytuację, ale znów swoimi umiejętnościami popisał się Jedlicka.

W 40. minucie w końcu wpadło. Strzał zza pola karnego w wykonaniu Amersfoorta odbił się od obrońcy Dunajskiej Stredy i zmylił bramkarza, który już nie miał szans na obronę.

Zaledwie cztery minuty później na tablicy widniał wynik 1:1. Divković, któremu piłka wpadła pod nogę w polu karnym, oddał strzał. Obrońcy Cracovii próbowali ratować sytuację, ale było już za późno.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. Po kwadransie zauważalna była przewaga Słowaków. W 73. minucie dobrą okazję do strzelenia gola miał Lopes, jednak po raz kolejny w tym meczu świetnie ustawił się Jedlicka na linii pola karnego.

Pod koniec spotkania Dunajska Streda przycisnęła Polaków, na szczęście nie przyniosło to żadnych rezultatów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Z perspektywy Cracovii, można powiedzieć, że bardzo korzystny wynik. Tym bardziej, że to gospodarze z przebiegu całego meczu prezentowali się lepiej.

Rewanż zostanie rozegrany 18 lipca w Krakowie.