Liga Europy

Mecz Legii na razie tylko w radiu. Jest szansa na transmisję w internecie

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

W najbliższy czwartek Legia Warszawa zmierzy się z Europa FC w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Niestety, nie będziemy mogli obejrzeć transmisji z tego spotkania, gdyż gibraltarska stacja nie produkuje sygnału telewizyjnego. Jednak „legia.com” się nie poddaje i wysyła na to spotkanie powiększoną redakcję.

Celem tego jest przede wszystkim jak najlepsze przedstawienie wydarzeń boiskowych i pozaboiskowych. Telewizja Polska była zainteresowana pozyskaniem praw z tego spotkania, jednak brak produkowanego sygnału jest poważną przeszkodą.

Produkowanie własnego sygnału telewizyjnego nie byłoby opłacalne dla polskiej telewizji, więc nie zdecydowali się na taki ruch. Koszt takiego przedsięwzięcia to suma rzędu 40-50 tysięcy euro, a przychód z reklam to około 5 tysięcy, poinformował na twitterze Marek Szkolnikowski. Jednakże pewne jest to, iż będzie można posłuchać relacji radiowej, co w jakimś stopniu odzwierciedli przebieg spotkania.

Warto dodać, iż gibraltarski związek transmitował mecz rundy wstępnej między Europa FC a Sant Julia na YouTube. Jest nadzieja dla wszystkich sympatyków stołecznej Legii oraz polskiej piłki. Początek spotkania w czwartek o godzinie 20.30, spotkanie rewanżowe będzie transmitowane w TVP.

Również inne polskie kluby rozpoczną zmagania w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Lechia na razie czeka na rywala, a Cracovia zmierzy się z DAC 1904 Dunajska Streda. Mecz ten będzie pokazywany w TVP Sport.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *